IFCS Friendlies 2010

Print

Date

Friendly

Location/Time

Result

30.05.

Japan – England

Graz/UPC-Arena – 14:15 am

1:2 (1:0)

20.06.

Hiroshima – Kapfenberg

Leibnitz – 10:30 am

4:6 (1:2)

21.06.

Urawa Reds – Maribor

Bad Radkersburg – 6:00 pm

1:1 (0:1)

23.06.

Urawa Reds – Sparta Praha

Wolfsberg – 6:00 pm

1:0 (0:0)

23.06.

Hiroshima – Olympia Ljubljana

St. Johann/Haide – 6:00 pm

2:0 (1:0)

24.06.

Banik Ostrava - Zorya Luhansk

Heiligenkreuz – 6:00 pm

1:1 (0:0)

26.06.

SK Rapid Vienna – Hiroshima

Sollenau – 6:00 pm

3:2 (1:1)

26.06.

SK Sturm Graz – Urawa Reds

St. Veit/Vogau – 6:00 pm

2:0 (1:0)

26.06.

Banik Ostrava – FC Gratkorn

Unterschützen – 5:30 pm

2:0 (1:0)

27.06.

FK Jablonec - Novosibirsk

Graz - 6:15 pm

1:1 (1:1)

29.06.

Hiroshima – Banik Ostrava

Bad Waltersdorf – 6:20 pm

5:2 (3:0)

29.06.

Urawa Reds - HNK Cibalia

Bad Radkersburg – 6:00 pm

5:1 (3:1)

30.06.

SK Sturm Graz - Banik Ostrava

Gleisdorf - 4:00 pm

0:1 (0:1)

30.06.

SK Sturm Graz - Novosibirsk

Gleisdorf – 6.00 pm

1:2 (0:1)

30.06.

FK Jablonec - NK Maribor

St. Veit/Vogau – 6.00 pm

3:3 (1:2)

03.07.

Banik Ostrau - Magna Wr. Neustadt

Purbach – 5:00 pm

1:1 (1:0)

03.07.

SK Sturm Graz – Koper

Bad Waltersdorf – 6:00 pm

1:2 (0:2)

06.07.

SK Rapid Vienna – Sigma Olomouc

Oberwart – 6:30 pm

1:0 (0:0)

07.07.

FC Copenhagen – FK Jablonec

Lebring – 4:30 pm

3:0 (1:0)

08.07.

Sigma Olomouc – NK Zadar

Söchau – 6:00 pm

1:1 (1:1)

09.07.

Steel Azin – NK Istra Pula

Rudersdorf – 6:00 pm

0:1 (0:0)

10.07.

Bahrain – Kapfenberg

Kapfenberg – 5:00 pm

0:1 (0:1)

10.07.

SK Sturm Graz – Blackburn Rovers

Graz/UPC-Arena – 5:00 pm

0:0

10.07.

FC Copenhagen – Sigma Olomouc

Bad Radkersburg - 6:00 pm

0:1 (0:1)

11.07.

Steel Azin – Jagiellonia Białystok

Rudersdorf - 4:30 pm

2:3 (0:1)

13.07.

Bursaspor – Jagiellonia Białystok

Unterschützen - 6:00 pm

1:1 (0:0)

15.07.

Bursaspor – Stoke City

Stainach - 4:00 pm

1:0 (1:0)

16.07.

Schalke 04 – Murtalauswahl

Zeltweg - 7:00 pm

6:0 (1:0)

17.07.

Borussia Dortmund – SC Columbia

Wien/Columbia-Platz – 6:00 pm

4:0 (2:0)

17.07.

Bursaspor – Red Star Belgrade

Gleisdorf – 6:30 pm

2:2 (1:1)

18.07.

Schalke 04 – Jagiellonia Białystok

Irdning – 6:00 pm

1:0 (1:0)

19.07.

Kayserispor  – Kapfenberg

Dietersdorf – 6:00 pm

1:0 (1:0)

19.07.

Bahrain – FK Slavija Sarajevo

Leoben/Tivoli – 5:00 pm

2:1 (0:1)

20.07.

Bahrain – DSV Leoben

Leoben/Tivoli – 5:00 pm

5:1 (2:0)

21.07.

Schalke 04 – LASK Linz

Linz/Stadium Gugl – 7:00 pm

2:0 (2:0)

21.07.

Genclerbirligi Ankara - Lombard Papa

Bad Tatzmannsdorf – 6:00 pm

2:1 (1:1)

21.07.

Arsenal London – SK Sturm Graz

Graz/UPC-Arena – 7:00 pm

3:0 (2:0)

21.07.

Borussia Dortmund – Bursaspor

Stegersbach – 6:30 pm

1:1 (0:1)

21.07.

Hannover 96 – Red Star Belgrade

Ptuj – 6:00 pm

2:3 (0:1)

23.07.

Kayserispor – Hannover 96

Bad Radkersburg – 6:00 pm

2:0 (0:0)

23.07.

Genclerbirligi AnkaraKorona Kielce

Heiligenkreuz/Lafnitztal - 6:00 pm

1:1 (1:0)

24.07.

Al Ahli – Stainach

Stainach – 5:00 pm

2:1 (1:1)

26.07.

Kayserispor – Kielce

Bad Gleichenberg - 6:30 pm

0:0

26.07.

Hannover 96 – Genclerbirligi Ankara

Bad Radkersburg – 6:00 pm

1:0 (0:0)

27.07.

Arsenal London – SC Neusiedl

Neusiedl – 7:00 pm

4:0 (2:0)

28.07.

Genclerbirligi Ankara – Rad Belgrad

Bad Tatzmannsdorf – 6:00 pm

0:1 (0:0)

29.07.

Kayserispor - Kazma Kuwait

Kumberg – 6:00 pm

5:1 (3:0)

31.07.

Werder Bremen - Szombathely

Szombathely - 7:00 pm

1:2 (0:2)

03.08.

Werder Bremen - Rad Belgrade

Bad Waltersdorf - 7:00 pm

2:0 (0:0)

03.08.

Kazma Kuwait – SC Bruck/Mur

Bruck/Mur – 18:30 Uhr

4:3 (1:0)

Current

Camp season 2012:

31 Teams from 15 nations

All camps overview

UEFA-Match Agent

Partner